Haber Detayı
23 Kasım 2020 - Pazartesi 15:05
 
O parayla 14 tane Avrasya Tüneli yapılırdı!
Ekonomist Murat Muratoğlu bugünkü köşesinde "2021 yılı için şirketlere aktarılan parayla 14 tane Avrasya Tüneli yapılırdı" diye yazdı
EKONOMİ Haberi
O parayla 14 tane Avrasya Tüneli yapılırdı!

Sözcü gazetesi ekonomi yazarı Murat Muratoğlu bugünkü köşesini bir bölümünü hükümetin ekonomi politikalarına ayırdı.

Murat Muratoğlu iktidarın hastane, köprü, otoyol projelerinde kullandığı yap-işlet-devret modelini eleştirdi. Bu yöntem yüzünden 2021 yılı için şirketlere bütçeden aktarılacak 83.7 milyar lirayla boğaza 14 tane Avrasya Tüneli yapılabileceğini ifade eden Muraoğlu “Yazık değil mi vergi ödeyen vatandaşlara?" diye seslendi.

 

"BİR KÖPRÜYÜ BİLE DEVLET YAPAMIYOR"

Muratoğlu yazısının devamında İstanbul'un birinci ve ikinci boğaz köprüleri vatandaşın verdiği vergilerle devletin yaptığını ve hala para kazanmaya devam ettiğini ifade ederken “şimdi? Fiyatları ikiye, üçe hatta dörde katladıkları halde uygulanan Türk modeli sayesinde iki köprünün kazandığı para üçüncüye verilen araç garantisine bile yetmiyor. Üzeri devlet bütçesinden yani vergilerimizden karşılanıyor. Maaşlardan kesiyor, ÖTV, KDV, harç toplanıyor, eldeki arsaları, madenleri, akarsular satılıyor ve bütün bunların parasıyla bir köprüyü bile devlet yapamıyor!" diye yazdı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: O, parayla, 14, tane, Avrasya, Tüneli, yapılırdı!, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı