Haber Detayı
12 Ocak 2019 - Cumartesi 10:56
 
Millî Gazete ve TV5’e ödül
Millî Gazete ve TV5’e ödül BEM-BİR-SEN ibrahim Keresteci ödül gecesinde Milli Medya’ya 2 ödül
GÜNDEM Haberi
Millî Gazete ve TV5’e ödül

Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası’nın (BEM-BİR-SEN), göreve giderken trafik kazasında hayatını kaybeden eski genel sekreteri adına düzenlediği “İbrahim Keresteci Basın Ödülleri” sahiplerini buldu. İstanbul’da gerçekleşen ve çok sayıda gazetecinin katıldığı görkemli gecede Millî Medya’ya iki ödül verildi.
 

TBMM Başkanı Binali Yıldırım tarafından verilen ödüllerin sahipleri TV5 Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Yılmaz ile dikkat çeken haberleriyle Millî Gazete Parlamento Temsilcisi ve Yazarı Ahmet Yavuz oldu.

“HEDEFİMİZ YETİMLERİN HAKKINI DA SAVUNMAKTIR”

BEM-BİR-SEN Genel Başkanı Levent Uslu, konuşmasında İslam dünyasındaki sorunlara karşı sorumlu olduklarını belirtti. Uslu, “Sendika mücadelemizin hedefi; yalnızca emek ve alın terinin değil, zalimlerin zulmünden kaçarken boğulan Suriyeli Aylan bebeklerin, terörist devlet İsrail’in bombaları altında can veren Filistinli Muhammed Durra’ların, Arakan’da, Doğu Türkistan’da, Myanmar’da, Yemen’de, Somali’de ve daha dünyanın birçok yerinde işkencelerle katledilen yetimlerin de hakkını savunmaktır” dedi.

“BAŞARILAR İLTİFATLA OLUR”

Gecede konuşma yapan TBMM Başkanı Binali Yıldırım, “Muallim Naci’nin güzel bir sözü var. ‘Marifet iltifata tabidir, alıcısı olmayan meta zayidir.’ diyor. Dolayısıyla başarılar iltifatla olur. İyi başarıları beraberinde getirir. Millet olarak tenkitte çok cömert ama taltifte maalesef o kadar çok cömert değiliz. Aynı zamanda 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’dür. Bütün gazetecilerimizin bugününü tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

“YERELDE MUTLU EDEMEYEN SİSTEM GENELDE MUTLU EDEMEZ”

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, belediyelerdeki sorunları dile getirerek, “Yaşanan sorunların çözümünün kolaylaşması, kamu görevlilerine sağlanan imkân ve fırsatların da çeşitlenmesi gerekiyor. Belediyelerde görev yapan kamu görevlilerinin unvan değişikliği, görevde yükselmesi noktasında ağır işleyen bir sistem ve yarına erteleyen bir yöntem hâkim. Bunu değiştirmek, yerel yönetimlerdeki kamu görevlilerinin kariyer ve liyakat noktasındaki beklentilerini karşılayacak değişiklikleri hayata geçirmek gerekiyor. Yerelde mutlu edemeyen sistem genelde mutlu edemez” şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Millî, Gazete, ve, TV5’e, ödül,
Yorumlar
Haber Yazılımı